OxoWorld
supermoon-süper ay

2020’in En Büyük “Süper Ay” Olayı 7 Nisan’da

Doğal uydumuz Ay 7 Nisan’da dikkatinizi çekmek için elinden geleni yapacak ve normal görüntüsünden %30 daha büyük görünecek.

7 Nisan akşamından  8 Nisan sabah erken saatlerine , yılın en büyük ve en parlak süper ay olayı olması bekleniyor. Bu baharının ilk dolunay olduğu için, geleneksel olarak “pembe ay” olarak da adlandırılır.

Ne yazık ki, verilen ismin ayın rengiyle ilgisi yok, bunun yerine Çiftçi Almanak’a göre , Kuzey Amerika’nın doğusunda ilkbaharda çiçek açan pembe bir çiçek olan Alev Çiçeği’nden geliyor .

7 Nisanda Ay %30 Daha Büyük Görünecek

Süperay
Önceden Yaşanan Başka bir Süper Ay’a ait değerler.

7 Nisan’da, ay bütün yıl bize en yakın noktasında olacak. Bu da Dünya’nın en uzak noktasında göründüğünden %30 daha büyük görüneceği manasına geliyor. Ama yine de pembe olmayacak. Bulunduğunuz yer özellikle pusluysa, hoş bir turuncu renk tonu yakalayabilirsiniz, ancak bu yakındaki orman yangını dumanının bir işareti de olabilir ve kimse bunu istemez, özellikle küresel bir salgın olan Corona Virüsü salgını sırasında.

Süper Ay’ın En İyi Görüntüsü için

Süper Ay’ın en iyi görüntüsünü almak için, Salı günü nerede olursanız olun, gün batımının etrafında dışarı çıkın ve sonra dolunayın ufukta çıkmasını beklemek için arkanıza dönün. Dolu aylar her zaman bir geometri meselesi olarak gün batımında yükselir ve optik bir yanılsama sayesinde , ufka en yakın olduklarında da en büyük hallerinde görünürler. Bu da size muhteşem bir görüntü sağlar.

Eğer Kaçırırsanız Bir Sonraki Süper Ay 7 Mayıs’ta

Bu mükemmel doğa olayını kaçırırsanız veya hava durumu Süper Ay’ı yakalamak için uygun bir ortam sağlamazsa üzülmeyin. 7 Mayıs’ta bir sonraki Süper Ay olayı gerçekleşecek. Süper Ay için çok uzun süre beklemek zorunda değilsiniz.

Bu tür olayların çoğunu fotoğraflayan Eric, bu olay içinde muhtemel bir görsel paylaşacaktır, Süper Ay’ın en iyi fotoğraflarından bir kaçını görebileceğiniz Twitter’dan @ericcmack’in paylaşımlarına bakmayı unutmayın.

İlginizi çekebilecek diğer makaleler :

Daha fazlası için bizi Instagram’dan takip etmeyi unutmayın.

Kaynak: 
medium.com/personal-growth/4-things-emotionally-intelligent-people-dont-do-24ea6ea53992

Hasan Sofioğlu

Hasan Sofioğlu

Teknolojiyle arası iyi olan, spora da karşı boş olmayan bir zat-ı muhterem. 🌙

Yorum ekle