OxoWorld
filtran-renders-esperado-iphone-2-barato-estara-basado-iphone-8

Apple’ın Orta Seviye Telefonu iPhone SE Adı Doğrulandı

Ios tabanlı telefon ve tabletlerin uygulama mağazası Apple Store’den bulunan bir sızıntı, yeni düşük maliyetli iPhone’un “iPhone SE” olarak adlandırılacağı yeni modelini doğruladı.

iPhone SE kosept telefon(temsilidir)

Apple’ın uzun süredir düşük bütçeye hitap eden bir iPhone modeli söylentileri dolaşıyordu. Apple aksesuarları resmi satış mağazasında bir iPhone SE modeli görünüyor. Şu anda Apple’ın web sitesinde satışa sunulan üçüncü taraf bir ekran koruyucusu, iPhone 7 ve iPhone 8’e ek olarak gizemli bir 4.7 inç iPhone SE modeli ile uyumlu olarak listeleniyor.

Boyutları iPhone 7 ve iPhone 8 ile Aynı

Resmi sitede ismin bu şekilde görünmesi ,  yaklaşan düşük maliyetli iPhone’un 9 olarak değil, SE olarak adlandırılacağını doğruladı. – bir süredir devam eden tartışmaya son veriyor. Bu ekran koruyucunun bu üç iPhone’un hepsine uygulanabilmesi,Apple’ın iPhone SE’nin iPhone 7 ve iPhone 8 ile aynı dış tasarımı kullanacağını öne süren önceki söylentileri destekler nitelikte.

3 Nisan’da Ön Siparişler Başlayabilir

iPhone’un merakla beklenan bu modeli 2020 iPhone SE için ön siparişlerin yarın 3 Nisan’da başlayabileceğini iddia etti. Temel model 64GB yerleşik depolama alanına sahip olacak, ancak 128GB ve 256GB’lık bir seçenekle gelecek olan  2020 iPhone SE. Muhtemelen üç renk seçeneğiyle piyasaya sunulacak. Eski modellerinde olduğu gibi  Beyaz renk, Siyah veya Mat Siyah ve 7’den sonraki rengi PRODUCT (Kırmızı) ile geleceği düşünülüyor.

400$ Fiyat ile Geleceği Düşünülüyor..

9to5Mac, yeni iPhone SE’nin ne kadar tutacağını söylemese de, analist Ming-Chi Kuo, araştırma notlarında, üç yıl önce çıkan orijinal iPhone SE ile aynı olan 399 dolardan başlayacağını tahmin ediyor.

Spesifikasyonlara gelince, yeni iPhone SE’nin tanıdık bir iPhone 8 gövdesi içinde paketlenmiş 2020 donanımına sahip olması bekleniyor. Muhtemelen Apple’ın amiral gemisi iPhone 11 serisine güç veren aynı yonga seti üzerinde çalışacak: A13 ve iPhone 8’den daha iyi bir pil ömrü sunacak gibi.

Touch ID (Parmak izi tuşu) Maliyet İçin Yerinde Olabilir

Ayrıca, günümüzün modern iPhone’larında bulduğunuz Face ID yerine aynı katı ev düğmesini ve fiziksel parmak izi sensörünü (Touch ID), muhtemelen maliyet düşürücü bir önlem olarak tuttuğu söyleniyor. 4.7 inçlik iPhone SE dışında, birkaç rapor Apple’ın 5.5 inçlik daha büyük bir giriş seviyesi geliştirebileceğini ima etti . Daha büyük pil ve ekran hariç, 4.7 inçlik SE ile aynı donanıma sahip olacak.

Ayrıca İlginizi Çekebilir

 

Kaynak: 
cnet.com/news/upcoming-pink-moon-is-the-biggest-supermoon-of-2020/

 

Hasan Sofioğlu

Hasan Sofioğlu

Teknolojiyle arası iyi olan, spora da karşı boş olmayan bir zat-ı muhterem. 🌙

Yorum ekle